Osiągnięcia

  • II miejsce w XIV. Powiatowym Konkursie Literackim „Na skrzydłach wyobraźni” w kategorii POEZJA – Sandra Jadasz (2 LOD ) – 29.03.2017 r.,
    w kategorii krótka forma literacka wyróżnione prace Julii Noworzyn (1 LOD) i Agaty Olejarczyk (4 FOTO).
    Prace zostały docenione m.in. przez p. Michała Meleckiego – dyrektora Instytutu Mikołowskiego i redaktora pisma Arkadia czy p. Krzysztofa Siwczyka – recenzenta literackiego i współtwórcę grupy literackiej „Na dziko”.
  • I Miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym „Anioł/diabeł po śląsku – zło dobrem zwyciężaj” w kategorii V (szkół ponadgminazjalnych) – Tymoteusz Ostrowicki  
  • I Miejsce w XII Powiatowym Konkursie Literackim „Na skrzydłach wyobraźni” w kategorii PROZA - Agata Olejarczyk (18.03.2015 r.)
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi Odpowiedzialni” 2014 na logo Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – Michał Męzik
  • II miejsce w Polsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie „DialnetMasters” – II edycja (2008)
  • Sukces w międzynarodowym konkursie e-Skills Week 2010 ! – wygrana w polskich eliminacjach w kategorii “Kompetencje cyfrowe – dla dziewcząt” dla projektu WWW „Za kulisami – nieznany świat” (A.Wydmańska, D. Czarnecka, M.Machalica)
    eskills_week2010_min_abram
  • Nagroda Główna w konkursie DIVERSITY! 2009 – w kategorii Najbardziej Przyjazny Interface dla strony WWW  ”Za kulisami – Nieznany Świat” (A.Wydmańska, D. Czarnecka, M.Machalica)
    min_div2_2009
  • Uczeń naszego Liceum Laureatem 59. Olimpiady Fizycznej (2009/2010) – M.Machalica
  • I miejsce w XXXV Olipiadzie Wiedzy Technicznej 2009 – uczeń technikum Michał Kulanek
  • II stopień XVII Olimpiady Informatycznej – 2010, 2009 – uczeń liceum klasy mat-inf M.Machalica
  • Sukces! – indeks na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej – finał XIII edycji konkursu wiedzy o elektryczności „Z elektryką przez świat” (Tomasz Zdebel zajął 5 miejsce i tym samym jako uczeń (dopiero!) drugiej klasy otrzymał indeks)
  • II miejsce w konkursie „Elektryzująca Pasja” 2010 – T.Zdebel
  • Wyróżnienie w finale VII Śląskiego Konkursu Matematycznego! 2010 – uczeń naszego liceum mat-inf- Damian Kociuba
    dypl_DK_min
  • Nasi uczniowie w VIII Międzyszkolnej Sesji Popularnonaukowej 2010 – Marek Wietecha oraz Damian Kociuba (II LO mat-inf) – wygłosili referat „Algorytmy matematyczne” w ramach VIII Międzyszkolnej Sesji Popularnonaukowej, pt. „Uczniowskie rozwiązania problemów matematycznych”
  • Finał Konkursu Programistycznego Pi ! 2010 – finalista uczeń naszego liceum klasy mat-inf D.Kociuba
  • Finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TiK? TAK! (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!) – 2011 – uczeń liceum klasy MAT-INF M.Głąb
  • Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialnetMasters – 2011 – 4 miejsce – drużyna „Kuli w Web” z klasy MAT-INF  (Damian Kociuba, Marek Wietecha, Ireneusz Adamiec, Adam Jeżewski)
  • II i III miejsce w klasyfikacji indywidualnej Wiosennego Turnieju Szachowego Szkół Ponadgimnazjalnych – 2009 – uczniowie klasy MAT-INF – M.Zieliński, B.Andrejczuk
  • 3. miejsce! drużynowo w składzie (M. Zieliński, B. Andrejczuk, I.Adamiec – I LO mat-inf) - Wiosenny Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych – 2009
  • Finał Śląskiego Konkursu Informatycznego – finaliści M.Machalica, D.Kociuba (klasy MAT-INF) – 2009
  • 3. miejsce w Śląskim Konkursie Informatycznym „Intersieć” – 2008/2009 – K.Brandys
  • Finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Intersieć” – finalista K.Brandys 2008/2009
  • Finał Konkursu Diversity (projektowanie strony WWW) organizowanego przez Motorolę. Spośród 153 projektów z całej Polski, nasi uczcnniowie znaleźli się w finałowej 10-tce – 2008 – M.Machalica, A.Wydmańska, D. Czarnecka
  • Laureaci 2. i 5. miejsca XXXIV Olimpiady Wiedzy Technicznej – 2008 – M.Kulanek, K.Łyp
  • Finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Intersieć” – uczeń liceum klasy MAT-INF – B. Żogała