paź

Czy Unia Europejska kręci młodych?

Oczywiście, że tak!!!

21.10.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dialogu obywatelskim na temat przyszłości Unii Europejskiej. Spotkanie odbyło się w auli Uniwersytetu Wrocławskiego. Udział w tej konferencji to znakomita okazja, żeby czynnie uczestniczyć w tworzeniu unijnych programów młodzieżowych. W Europie odbyło się blisko dwa tysiące dialogów ,z czego najwięcej w Polsce.

Uczestnicy debaty określili na platformie Sli.do warości ,którymi Komisja Europejska powinna zająć się w pierwszej kolejności. Należą do nich : rodzina, przyjaźń, podróże i finanse.

Zaproszeni goście , pracujący w Komisji Europejskiej, odpowiadali na pytania młodzieży ,które projekty są oraz będą realizowane w ramach wskazanych obszarów.

Pytań było wiele , niestety nie wystarczyło czasu, aby uzyskać wszystkie odpowiedzi.

Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek oraz spacer po wrocławskiej starówce.

Spotkanie zorganizował Europe Direct we współpracy z panią Adrianą Ptak-Zawadzką oraz panią Renatą Słabicką.