cze

Podsumowanie projektu Przystań w sieci

W roku szkolnym 2020/21 uczniowie z naszych szkół (Technikum Nr 12 i XVIII Liceum Ogólnokształcącego) aktywnie uczestniczyli w projekcie Przystań w sieci.

Każdy z uczniów miał do dyspozycji swoje unikatowe zanonimizowane konto, na którym mógł zapoznać się z tematami oraz sprawdzić swoją wiedzę w quizach.
Dzięki Przystani w sieci uczniowie mogli zdobyć niezbędną wiedzę i potrzebne umiejętności. Dowiedzieć się czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy, gdy padnie jej ofiarą. Nauczyć się dbać o swoją reputację online i chronić dane udostępniane w Internecie. Poznać sposoby działania internetowych przestępców i dowiedzieć się, jak bronić się przed cyberatakami.  Zrozumieli też, czym są fake newsy oraz szkodliwe i nielegalne treści w sieci.

W ramach projektu 18.06.2021 r. obchodziliśmy Dzień Świadomego Korzystania z Internetu.

Program powstał z inicjatywy Facebooka, Państwowego Instytutu Badawczego NASK i UNICEF Polska.

Projekt „Przystań w sieci” wpisuje się w cele polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2020/2021, których jednym z priorytetów jest „wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość i bezpieczne oraz efektywne korzystanie z narzędzi cyfrowych”. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy uczniom zaangażowania w projekcie!

Opiekun:  Anna Suchańska

przystan_w_sieci