I LO NA WYKŁADACH W BIBLIOTECE ŚLĄSKIEJ

Dnia 15 maja 2018 uczniowie klasy 1 liceum mieli zaszczyt uczestniczyć w konferencji: „ Odmiany wolności w życiu i twórczości Zofii Kossak”,  która odbyła się w Bibliotece Śląskiej. Podczas konferencji wypowiadali się profesorowie z różnych dziedzin m.in. z polonistyki. Przedstawiający przybliżyli uczniom historię  Z.Kossak. Opowiedzieli o czasach,  gdy Z.Kossak znajdowała się w Auschwitz i jak przetrwała ten najgorszy okres jej życia. Wytłumaczyli nam, jaki jej twórczość miała wpływ i nadal ma na wiele tematów związanych z tamtym okresem oraz jak jej dzieła kształtują współczesną kulturę.

Igor Kubicki

Dnia  15.05.2018 w Bibliotece Śląskiej odbyła się konferencja, której temat brzmiał następująco: „Odmiany wolności w życiu i twórczości Z.Kossak”. Zbiórka przed budynkiem była o godz. 10:15, a same wykłady i przedstawienie mówców odbyły się około godz. 10:30. Jak wcześniej wspominałem ,konferencja dotyczyła osoby Zofii Kossak, pisarki z czasów II wojny światowej, która przeżyła holocaust (i opisała to przeżycie w jednej z swoich wielu książek). Dzięki tym wykładom dowiedziałem się dość sporo: o tej kobiecie, o jej dziełach, a także – jak było to podkreślane przez kilku mówców- jej religijności.

Dominik Wolak