kwi

Literaci w naszej szkole-literaci są wśród nas – GRATULUJEMY!

W dniu 29.03.2017 r. w I LO im. K. Miarki w Mikołowie, odbył się finał XIV. Powiatowego Konkursu Literackiego „Na skrzydłach wyobraźni”.

W konkursie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z miast: Katowice, Rybnik, Żory, Tychy, Mikołów i Ornontowice.

Laureatkami zostały trzy uczennice naszej szkoły. W  kategorii poezja  miejsce drugie zajęła Sandra Jadasz (2 LOD), natomiast w kategorii krótka forma literacka wyróżnione zostały prace Julii Noworzyn (1 LOD) i Agaty Olejarczyk (4 FOTO). Prace zostały docenione m.in. przez p. Michała Meleckiego – dyrektora Instytutu Mikołowskiego i redaktora pisma Arkadia czy p. Krzysztofa Siwczyka – recenzenta literackiego i współtwórcę grupy literackiej „Na dziko”. Po rozdaniu nagród finalistki wzięły udział w spotkaniu, w formie kawiarenki literackiej z jurorami, literatami z Instytutu Mikołowskiego.

Gratulujemy!!! :)

dyplom_sj