paź

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Abramowskim

29 września 2022 roku świętowaliśmy w murach naszej szkoły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia korytarze szkolne wypełniły się najróżniejszymi opowieściami. Już od trzeciej przerwy uczniowie klas IVFEg i IVFg czytali fragmenty horrorów, thrillerów, opowiadań z nutką fantastyki, a także odmianę nieco innych tekstów zawierających literacki absurd oraz zawsze bawiące “Nowe przygody Mikołajka”, a nawet pisany z humorem pamiętnik domowego kota.

Tego dnia każdy słuchacz mógł znaleźć coś dla siebie. Właśnie ta różnorodność kreowanych światów, bohaterów, konwencji literackich jest najpiękniejsza, gdyż pozwala nam się oderwać od szarej codzienności i przenieść w dowolnie wybraną przestrzeń.

Katarzyna Kolebacz