wrz

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Abramowskim

29 września 2021 roku mury naszej szkoły wypełniły się najróżniejszymi opowieściami, ponieważ w minioną środę obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dobór tekstów zaplanowanych do przeczytania przygotowano w oparciu o przeprowadzony kilka dni wcześniej test kompetencji czytelniczych, w którym wzięły udział wybrane klasy. Wyniki były rozwieszone w różnych częściach korytarza szkolnego. Zainteresowani mieli do nich swobodny dostęp. Tym sposobem dopasowano gatunki literackie do zainteresowań młodzieży.

Już od drugiej przerwy uczniowie klas III i IV czytali fragmenty thrillerów, komedii kryminalnej, opowiadań z nutką absurdu, tragikomedii o Śląsku, a nawet pisany z humorem pamiętnik domowego kota.

Zaczęliśmy dzień grozą, zakończyliśmy w dobrym humorze, czyż nie powinno być tak co dzień?