gru

Projekt: Tu nie chodzi o jedzenie

We współpracy z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania we Wrocławiu nasza szkoła realizuje projekt Tu nie chodzi o jedzenie.

Tu nie chodzi o jedzenie to kampania społeczna, której celem jest przełamanie stereotypów oraz uświadomienie otoczenia, że zaburzenia odżywiania to choroba, którą się leczy i możliwy jest powrót do zdrowia, ale konieczne jest kompleksowe i interdyscyplinarne podejście. Anoreksja, bulimia i kompulsywne objadanie mogą dotyczyć każdego i wbrew pozorom wcale nie chodzi tu o jedzenie. (źródło http://tuniechodzio.pl/)

Szkoła otrzymała pakiet edukacyjny, który zawiera: konspekty zajęć profilaktycznych dla uczniów nt. zaburzeń odżywiania oraz umiejętności miękkich; materiały promocyjno-edukacyjne: plakaty, ulotki dla uczniów, broszury edukacyjne: dla uczniów, nauczycieli, rodziców; filmy edukacyjne z udziałem specjalistów (psycholog, psychoterapueci, dietetyk, psychiatra, coach) oraz animacje edukacyjne.

We wszystkich klasach w dniach 20, 27 i 29 listopada oraz 6 grudnia br. odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat zaburzeń odżywiania.

Zapraszamy do fotorelacji

fot. Albert Muras