gru

Wolontariat w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

W środę 13.12.2017 r. uczniowie naszej szkoły wyszli na wolontariat do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Ligocie. Uczniowie prowadzili kreatywne zajęcia dla dzieci ze szpitala i starali się umilić im trochę pobyt w szpitalu. Zarówno uczniowie, jak i mali pacjenci doskonale się bawili. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Stopce i Pani Agnieszce Magosce za umożliwienie nam tego wyjścia.

Gabriela Serafin, 1 LIC

13 grudnia, w środę, razem z Panią Agnieszką Magoską i Panią Barbarą Stopką, pojechaliśmy do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Około godziny 14 wyruszyliśmy. Na miejscu przygotowaliśmy salę, w której wszystko się odbywało. Ustawialiśmy stoły i krzesła. Każdy wolontariusz miał swoje zajęcie. Dzieci były bardzo zainteresowane, a na ich twarzach widniał uśmiech. Gdy dzieci zakończyły zabawę, na pożegnanie mogły wybrać sobie pluszaka lub poduszkę, które zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny w Katowicach – Panewnikach.

Dominika Czaja, 1 Foto

Fot. Mirella Niedziela